Ēteriskās eļļas imunitātes stiprināšanai
Rudens un ziema bieži atnes saaukstēšanās, iesnas, bronhītu, gripu, kakla sāpes... mēs bieži dzirdam-sezonālas slimības, vīrusus, baktērijas. Organisms aukstajā gadalaikā ir pakļauts lielākām slodzēm nekā vasarā.
Imūnsistēma ir pirmais vairogs, kas pasargā organismu no slimībām. Priekšnosacījumu veiksmīgai imūnsistēmas darbībai ir ļoti daudz: dzīvesveids, pareizs uzturs, fiziskās aktivitātes, organisma veselība kopumā. Brīdināt slimības ir vieglāk nekā tās ārstēt! Tāpēc svarīgi veikt profilaktiskās procedūras, lai imūnsistēma paliktu spēcīga.
Viens no palīdzības variantiem ir ēterisko eļļu izmantošana imunitātes stiprināšanai un aizsardzībai pret sezonālām slimībām.
Ēterisko eļļu molekulārā struktūra nodrošina to ātru uzsūkšanos caur gļotādām un ādu. Tikai 30 sekundēs derīgās molekulas nonāk organismā. Tiem piemīt brīnišķīgas terapeitiskās īpašības un tie imūnsistēmā pretdarbojas patogēniem. To antibakteriālās, pretvīrusu, antiseptiskās, pretiekaisuma un pretsēnīšu īpašības ir apbrīnojamas.
Turklāt atšķirībā no antibiotikām ēteriskajām eļļām nav blakusefektu, piemēram, noturīgu baktēriju celmu veidošanās. Tādējādi tās palīdz stiprināt cilvēka imūnsistēmu.
Izmantošanas veidi:
- Difūzija/smidzināšana. Dažus pilienus ēteriskās eļļas pievieno ūdenī difuzoram (atkarībā no ēteriskās eļļas daudzumi var būt dažādi)
- Ieelpa no flakona, no lakatiņa, salvetes. 5-6 dziļas un mierīgas ieelpas vairākas reizes dienā.
- Masāža: atšķaidīt ēterisko eļļu ar bāzes eļļu ievērojot nepieciešamo koncentrāciju, tālāk veikt masāžu.
- Vannas: dažus pilienus ēteriskās eļļas izšķīdina emulgatorā (dabīgo dušas želeju, sāli, pienu) pēc tam izlej piepildītā vannā. Vannoties 10-20 minūtes.
Labi palīgi var būt ēteriskās eļļas: Apelsīns, Bergamote, Itāļu salmene, Krustnagliņas, Greipfrūts, Egle, Melnā egle, Lemongrasa, Mandarīna, Mirra, Mirta, Pačūli, Baltegles, Sandala, Timiāna, Eikalipta, Tējas koka.
Esiet veseli!