Profesionālie tīrīšanas līdzekļi stomatoloģijas kabinetu dezinfekcijai
Pieaugošās pandēmijas izplatības apstākļos ārstu kabinetu higiēnas un tīrības prasības liek meklēt visefektīvākos tīrīšanas līdzekļus. Dezinfekcija var kļūt par problēmu.
Ir dažādi infekciju veidi un to izplatības ceļi, un nedrīkst tos nenovertēt. Tikai regulāra dezinfekcija un citi higiēniskie pasākumi minimizēs inficēšanās riskus. 90%-tīga veiksme cīņā ar baktērijām ir atkarīga no tā, kādi tīrīšanas līdzekļi tiek izmantoti, kā arī no tā, cik precīzi tiek ievērots dezinfekcijas režīms.
Profilakses pasākumi
Pacienta anamnēzes uzkrāšana – ta ir atslēga vīrusu un bakteriālo saslimšanu profilaksei stomatoloģijas kabinetā. Zinot par klienta veselības stāvokli, pārciestajām slimībām, var prognozēt iespējamos inficēšanās riskus un novērst infekciju izplatīšanos. Par svarīgu profilakses pasākumu var kļūt ārsta roku un pacienta mutes dobuma apstrāde ar antiseptiskiem dezinfekcijas līdzekļiem.
Lai ārsts nekļūtu par infekcijas izplatītāju, ir jāseko līdzi viņa higiēnai. Īsi apgriezti nagi, aproču, gredzenu, pulksteņu neesamība, pareiza roku dezinfekcija ar speciālu līdzekļu palīdzību un darbs sterilos cimdos, ļauj novērst infekcijas izplatību stomatoloģijas kabinetā. Ārstam jāseko līdzi savam ārējam izskatam: garajiem matiem jābūt noslēptiem zem cepurītes. Vēlams, lai speciālistam būtu veiktas visas nepieciešamās potes – piemēram, pret gripu. Atbilstoša aizsargtērpa un sterilas maskas valkāšana tāpat samazina slimības attīstības riskus. Taču visiedarbīgākais veids, kā cīnīties ar slimību mikrobiem ir dezinfekcijas līdzekļi. Svarīgi ir kompetenti izraudzīties līdzekļus roku higiēnai, instrumentu un virsmu tīrīšanai.
Patogēni stomatoloģijas kabinetā: veidi un izplatības ceļi
Dažādi kaitīgo mikroorganismu veidi var izplatīties stomatoloģijas kabinetā. Tie var būt:
- Hepatīta B un C vīrusi.
- HIV-infekcija.
- Koronavīrusi.
- Gripas vīrusi.
- Parastā herpesa vīrusi.
- Stafilokoki.
- Meningokoki.
- Tuberkulozes mikrobaktērijas.
- Citi vīrusi un baktērijas.
Patogēnie mikroorganismi var izplatīties tieši – ar asinīm, siekalām un citiem izdalījumiem. Vīrusi izplatās gaisa-pilienu ceļā – ar siekalām, izdalījumiem no aizdegunes. Baktērijas nosēžās uz instrumentu, zobu tehnikas materiālu un medicīnas preču virsmas, kas atrodas ārstniecības kabinetos. Infekcija var iekļūt caur iegriezumiem, rētām, ķirurģiskajām adatām, skalpeļiem, zondēm. Inficētā ar baktērijām, aerosola iekārta pacientu mutes dobuma mitrināšanai – vēl viens infekcijas iekļūšanas ceļš.
Virsmu dezinfekcija stomatoloģijas kabinetā
Darba virsmu, grīdas, stomatoloģiskā krēsla, skapju un plauktu - instrumentu uzglabāšanai, tīrīšana prasa īpašus tīrīšanas līdzekļus. Svarīgi ir ievērot dezinfekcijas noteikumus – notīrīt virsmas pēc katra apmeklētāja. Runa iet par galda virsmām un citām kabineta mēbelēm, kā arī par lampu korpusiem un sūkņiem, rentgena iekārtām paradontoloģiskajos centros. Īpaši rūpīgi jāslauka tās virsmas, kur var atrasties pacienta izdalījumi - asinis, siekalas.
Roku dezinfekcija
Tīrīšanas līdzekļi, kuri ir kompānijas ITLA katalogā, ir piemēroti higiēniskajai un ķirurģiskajai roku dezinfekcijai. Higiēniskā roku dezinfekcija tiek veikta pirms katras stomatoloģiskās manipulācijas, kā arī pēc pārtraukumiem, pirms ārstēšanas, cimdu nomaiņas gadījumā un pēc katra pacienta. Nomazgātās un sausās rokas notīra ar šķīdumu, un nogaida līdz tas pilnībā nožūst. Pēc tam var uzvilkt cimdus.
Ķirurģiskā dezinfekcija tiek veikta, kad izmanto orālās ķirurģijas metodes. Šajā gadījumā rokas rūpīgi nomazgā ar ziepēm, nožāvē un tikai pēc tam noslauka ar roku dezinfekcijas līdzekļiem.
Stomatoloģisko instrumentu higiēniskā tīrīšana
Lai apstrādātu ārsta instrumentus izmanto speciālus tīrīšanas līdzekļus, kuriem ir pierādīta baktericīdā, fungicīdā un virulicīdā efektivitāte. Iedala: automātisko un rokas dezinfekciju. Pirmajā gadījumā izmanto termodezinfektorus un autoklāva iekārtas, bet otrajā – tiek izmantota vizuāla attīrīšana no netīrumiem, ar turpmāko instrumentu izturēšanu vannās ar speciāliem ķīmiskiem līdzekļiem. Pēc šādas apstrādes instrumentus rūpīgi nožāvē un papildus sterilizē ar baktericīdajām lampām.
Kompānija ITLA piegādā Latvijas tirgum drošu un kvalitatīvu dezinfekcijas produkciju un medicīnas preces. Preču assortiments un kompetenta cenu politika ļauj mums būt atbilstošiem pieaugošajām prasībām ne tikai no privāto pircēju , bet arī medicīnas iestāžu puses.